Na co pomoże Ci zielony jęczmień?

Ostatnimi czasy dość popularny w diecie wielu ludzi jest zielony jęczmień. Poleca się go jako doskonały środek w walce z wszelkiego typu chorobami cywilizacyjnymi, pokroju nowotworów czy nadwagi.

Fot. Pixabay.com

Fot. Pixabay.com

Czym jest zielony jęczmień?

Jest to nic innego, jak młode pędy jęczmienia zwyczajnego, z którego powstaje pęczak lub słód do produkcji piwa. Zielony jęczmień zazwyczaj dostępny jest w formie sproszkowanej. Rozpuszcza się jedną łyżeczkę w szklance wody lub soku. Istnieje również wersja w kapsułkach lub tabletkach dla bardziej zabieganych. Zielony jęczmień do rozpuszczenia w wodzie, lub do kapsułek, produkuje się metodą liofilizacji, to jest suszenia w niskiej temperaturze.

Na co pomaga zielony jęczmień?

Pędy jęczmienia docenia się przede wszystkim za skuteczne zwalczanie wolnych rodników – elementów odpowiedzialnych za postęp procesu starzenia się czy rozwój nowotworów. W młodych pędach sporo jest witamin C oraz E – naturalnych przeciwutleniaczy. Trzeba jednak pamiętać, że witamina C w zbyt wysokiej temperaturze ulatnia się, dlatego susz należy rozpuszczać w chłodnej wodzie.

Zielony jęczmień nie należy do najtańszych suplementów diety, dlatego istnieje inna, tańsza wersja. Można spróbować domowej uprawy kiełków jęczmiennych. W tym celu należy zaopatrzyć się w nasiona przeznaczone do kiełkowania. Złym pomysłem jest kupowanie nasion ze zwykłego sklepu ogrodniczego, w którym nasiona mogą być zanieczyszczone nawozem.

Jak zielony jęczmień może wpłynąć na ludzki organizm?

Dzięki stosowaniu zielonego jęczmienia odkwasimy organizm. Jego systematycznie stosowanie może obniżyć poziom cholesterolu, poprawi się Wasza koncentracja oraz wzmocni się odporność. Oczywiście należy go odpowiednio stosować. Trzeba też pamiętać o zdrowym rozsądku i nie przesadzaniu z dawkowaniem zielonego jęczmienia. Zbyt dużo witaminy C dla organizmu również nie jest dobre.

Tagi: Zdrowa żywność