Ciągniki Kubota na polskich polach?

Przedsiębiorstwo Kubota to producent ciężkiego sprzętu budowanego i rolniczego z siedzibą w Japonii. W 1978 roku fabryka wyprodukowała pierwszy ciągnik w całości oparty na własnych podzespołach. Wcześniej pojazdy budowano w oparciu o technologię firmy FIAT.

Fot. Pixabay.com

Fot. Pixabay.com

Dzisiaj Kubota jest światowym koncernem, posiadającym 34 przedstawicielstwa na całym świecie, m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. W styczniu 2010 roku przedsiębiorstwo wyprodukowało 3 i pół miliona ciągników.

Ciągniki marki Kubota

Ciągniki Kubota podzielić można na rolnicze, komunalne i uniwersalne, produkowane z i bez kabiny. Pojazdy firmy Kubota w ponad 30% znajdują rynek zbytu u firm parających się uprawą zbóż. 29% ciągników sprzedawanych było do firm z branży mleczarskiej, 21 % pojazdów zjechało z taśmy wprost do hodowców zwierząt.

Oprócz produkcji ciągników, Kubota zajmuje się wytwarzaniem sprzętu rolniczego, silników, urządzeń budowlanych czy sprzętu wodnokanalizacyjnego. Produkcja powyższego asortymentu podyktowana jest chęcią wytwarzania podzespołów potrzebnych do produkcji ciągników. Układ ten gwarantuje długowieczność traktorów. Jest to jednak jeden z powodów względnie wysokich cen.

Tagi: Kubota, Sprzęt rolniczy