Gdzie jechać na wakacje? O zaletach agroturystyki

Masz już dość codzienności, wczesne ranne wstawianie daje Ci w kość. Masz dość stresów w pracy i ciągle wibrującego telefonu. Nie pomagają nawet wieczorne wyjścia z ukochaną, oczywiście o ile masz na nie czas. Jeśli choć część z tych objawów obserwujesz u siebie, to znaczy, że czas na urlop.

Fot. Pixabay.com

Fot. Pixabay.com

Ale wyjazd na wakacje nie jest jednoznaczny z odpoczynkiem. Często samo planowanie jest wystarczająco frustrujące, żeby zniechęcić do wyjazdu. A już na urlopie telefon może dzwonić tak, jak w domu czy pracy. Musisz więc wybrać miejsce, gdzie nie będzie zasięgu.

Gdzie wybrać się na urlop?

Jednym z częściej wybieranych sposobów na spędzanie urlopu w ostatnim czasie jest agroturystyka. Może wydawać Ci się, że to nie miejsce dla Ciebie, ale nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak wielce może to być kojące dla Twoich nerwów, oczu i portfela.

Pierwszą i jedną z ważniejszych zalet agroturystyki jest względna taniość. Tygodniowy pobyt w gospodarstwie agroturystycznym potrafi kosztować nawet o połowę mniej, aniżeli w tradycyjnym hotelu. Co więcej, w gospodarstwie możesz liczyć na zdrowe posiłki, bazujące na lokalnych produktach.

Wyobraź sobie, że wstajesz rano i masz możliwość napić się kawy z mlekiem od dopiero co wydojonej krowy. Zjeść śniadanie ze świeżych jaj, pokroić zebranego z pola pomidora i ogórka. To wartość dodana do tego rodzaju urlopu.

Drugą zaletą wakacji spędzanych w gospodarstwie agroturystycznym jest odpoczynek od wszelkiego rodzaju elektroniki. W takich miejscach zasięg najczęściej pojawia się dość rzadko. Co sprawia, że nawet włączony telefon nie będzie dzwonić. Obecnie wiele z domów posiada już internet, ale kiedy dobrze poszukać, znajdą się miejsca, w których właściciele nie oferują dostępu do sieci. Dzięki temu uciekniesz nie tylko od niechcianych telefonów, ale i komunikacji przy pomocy facebooka i twittera.

Daj odpocząć swoim nerwom. Pozwól sobie spać do późnych godzin rannych, wybierz się nad pobliski staw, zabierz wędkę i złów rybę. Idź na grzyby do pobliskiego lasu lub po prostu leż na trawie i czytaj. Agroturystyka to odpoczynek dla ludzi, którzy chcą uciec od cywilizacji. Dla ludzi, którym brakuje kontaktu z naturą.

Tagi: Turystyka