Sprzedam

Desical - sucha dezynfecja

  • Sowin, opolskie
  • Dodano: 4 dni temu
1470

DESICAL® jest:

Mieszaniną różnych powiązań wapna i magnezu z różnymi innymi składnikami mineralnymi tzn:
naturalnym produktem składającym się wyłącznie z ekologicznych składników mineralnych.
Cel i zastosowanie

jest substancją wysoko zasadową i w powiązaniu z wodą tworzy substancje alkaliczne nieagresywne dla skóry
nanosi się go na dezynfekowaną posadzkę, po uprzednim oczyszczeniu mechanicznym lub bezpośrednio na ściółkę równomiernie posypując. Dzienna stosowana dawka w metodzie ściółkowej wynosi śrenio 150-200g/m2.
działa zapobiegawczo przed wysokim zagrożeniem patogenów chorobotwórczych, wysoką liczbą komórek somatycznych, chorobami racic i zapaleniem wymion oraz do ogólnego polepszenia warunków higienicznych.
W chowie bydła DESICAL®
Tworzy trwały materac wapniowo-słomiany bardzo istotny w boksach głębokich oraz służy do posypywania boksów wysokich w oborach wolnostanowiskowych u bydła mlecznego, jak również jako środek higieniczny stosowany do posypywania korytarzy komunikacyjnych.

Stosowany w tzw. systemie w połączeniu z matami gumowymi na legowiskach dla bydła, pozwala nawet całkowicie wyeliminować ścielenie. Tworzy warstwę oddzielającą ciało zwierzęcia od powierzchni maty, wchłania pot i zapobiega odparzeniom.
Ma on kapitalne znaczenie jako tzw. „oszczędzacz” ściółki. Związane ze sobą przy pomocy DESICAL® pojedyncze źdźbła ściółki tworzą zwarty materac o korzystnych cechach fizycznych, higienicznych i oszczędnościowych. Poprawia on elastyczność materaca. Krowy wygarniają spod siebie mniej podściółki na korytarz gnojowy, co zmniejsza ryzyko zapychania się kanałów odpływowych. Pielęgnacja legowiska jest łatwiejsza i oszczędniejsza (usuwanie tylko zanieczyszczeń stałych z tylnej części). Pozostała część materaca utrzymuje swoje korzystne cechy na dłużej i może być wymieniana rzadziej.
W oborach wiązanych jest stosowany do posypywania tylnej części legowiska.
DESICAL®, zwiększając wchłanialność materiałów ściołowych (higroskopijność), podwyższa stopień wiązania ciekłych nieczystości, a to skutkuje dodatkowymi oszczędnościami w rocznym zapotrzebowaniu podściółki na sztukę.
W chowie trzody chlewnej DESICAL® jest stosowany w kojcach jako suchy proszek na podłoże, także w kojcach porodowych oraz do pudrowania nowonarodzonych prosiąt.
W chowie drobiu DESICAL® stosowany jest w wolierach do posypywania wybiegów, a przy wychowie indyków jako środek higieniczny.
DESICAL® działa u koni profilaktycznie przeciwko gniciu strzałki kopyta i zapaleniom skóry.


Zalety produktu
Z pomocą produktu DESICAL® można zwalczać szczególnie w lecie groźne zakażenia wymion (Mastitis), które wywołane są przez różnego rodzaju bakterie (e –coli), mogące zagrozić nawet życiu zwierząt. Wszystkie patogenne bakterie potrzebują do swojego rozwoju środowiska o bardzo szerokim odczynie pH w zakresie od 4 -9. Stosowanie produktu DESICAL® powoduje długotrwałe podwyższenie pH do 14, co stanowi wartość śmiertelną dla większości drobnoustrojów chorobotwórczych. DESICAL® jest naturalnym produktem składającym się wyłącznie z ekologicznych składników mineralnych.
W glebie rozkłada się całkowicie podnosząc dodatkowo wartość nawozową obornika.
Dodatkowe korzyści stosowania produktu DESICAL® to jego właściwości ściółkooszczędne lub ściółkozastępcze.
Zwiększając higroskopijność podściółki, powoduje on, że można go stosować znacznie mniej. Ma to istotne znaczenie w obliczu rosnących cen i trudności w zakupie i stosowaniu podściółek tradycyjnych typu słoma, trociny, piasek itp.

Dodane przez:

Tomasz OFERTA OSOBY FIZYCZNEJ

48-316 Sowin,
woj. opolskie

INNE OFERTY UŻYTKOWNIKA

Wyślij wiadomość

Zgłoś nadużycie / próbę oszustwa